bmfabrics
ALBAF5/nougat
Subtle boucle fabric
Specification
| Composition | 100% PES |
|---|---|
| Width | 3 m |
| Weight | 490 g/m² |
| Dessin | UNI |
| Transparency | PLAIN |
| Pilling | 3 |
| Martindale | 50.000 |
| Colourfastness towards light | 4 |
| Shrinkage | 1 % |
| Composition | 100% PES |
|---|---|
| Width | 3 m |
| Weight | 490 g/m² |
| Dessin | UNI |
| Transparency | PLAIN |
| Pilling | 3 |
| Martindale | 50.000 |
| Colourfastness towards light | 4 |
| Shrinkage | 1 % |



